Örnek Sarar Bıçak Sanayi İştirakidir.   İletişim

Sepet
 • Bıçak Sepetim

 • Bıçak Sergisine Giriş

  Parolamı Unuttum?Register

  Kaydol

 • Komando Bıçağı Modelleri

  Komando bıçağının kullanım alanlarını ve bicaksergisi.com’daki geniş ürün yelpazesini sizin için inceleyerek; kendinize ve amacınıza en uygun komando bıçağını seçmenizde yardımcı olmak istedik.

  Günlük olarak yanınızda taşımak için hafif, herhangi bir ihtiyaçta ilk kullanacağınız bir komando bıçağından, arama kurtarma ya da survival bir durumda ilk müracaat edeceğiniz bıçağı arıyorsanız, doğru yerdesiniz.

  5 Pimli Komando Bıçağı

  Komando Rambo Bıçağı

  5 Pimli Komando Bıçağı

  Pirinç önlükle takviyelenen, genelin aksine 3 değil, 5 pimle sapına sabitlenerek ömrü uzatılan komando bıçağı, çelik işçiliği ve keskin bıçağıyla hem koleksiyoner bıçağı olmaya hem gündelik kullanımda her amaca uygun bir komando bıçağıdır.

  Hançer Tipli Komando Bıçağı

  Komando Rambo Bıçağı

  Çift Yan Keskin Komando Bıçağı

  Çift yanı keskin özelliğiyle hançeri anımsatan bu özel yapım komando bıçağı, yoğun zorlu şartlarda kullanılmak üzere üretilmiştir.

  Ata Komando Bıçağı

  Komando Rambo Bıçağı

  Komando Bıçağı Wenge Sap

  Muşta gibi kavranabilen, venge ağacından sapıyla, destekli ve kolay kesme işlemi yapabilmeniz için tasarlanan uzun ömürlü bir bıçaktır.

  Askeri Komando Bıçağı

  Rambo Bıçağı

  Komando Bıçağı askeri Ürün

  Askeri kullanıma özel tasarlanan, halk arasında rambo bıçağı olarak ünlenmiş bu bıçak, %100 el işçiliği ile Yatağan üretimidir. Örnek Sarar Bıçak Sanayi’nin 100 yıllık bıçakçılık deneyimi ile bıçak tutkunları için de özel bir segmenttedir.

  Muştalı Kurt Başlı Komando Bıçağı

  Muştalı Komando Bıçağı

  Kurt Başlı Muştalı Komando Bıçağı

  Tek parça birinci kalite çelikten Yatağan işçiliği ile üretilmiş ay yıldızlı, kurt başlı motifiyle özelleşen, muştalı komando bıçağı hem kesme hem yırtma – parçalama görevlerini mükemmel yerine getiren survival bir bıçaktır.

  Komando Bıçağı modellerimizi Youtube’daki videomuzdan da görebilirsiniz.
  https://www.youtube.com/watch?v=9ZPQv93aw6Y

  Peki Komando Bıçağı Taşımak Yasal mı?

  Survival / Komando bıçak, av bıçağı ya da çakı; doğada  kampçıların, avcıların ya da trekking vb. sporlarla ilgilenenlerin sıkça kullandığı, bıçak severlerinse, yanından ayırmadığı gündelik kullanımda yeri olan bıçaklardır. Bu nedenle, bıçakların taşınmasıyla ilgili yasaları hatırlatmakta fayda var.

  Öncelikle, yasada survival ya da komando bıçağının; av bıçağı gibi net olarak tanımlanmadığını belirtelim. Bu durum ise yasal olarak yoruma açık bir yaklaşım doğurmakta. Örneğin, el altında bulundurduğunuz ya da üzerinizde taşıdığınız yakın dövüşte kullanılabilecek nitelikte bir bıçak sorun yaratırken; el altında ya da üzerinizde bulundurmadığınız spor dalı, hobi, meslek vb. alanlarda kullanım amacıyla yanınızda taşıdığınız bir bıçak yasal olarak sorun teşkil etmemektedir.

  Bu tablodan hareketle; avm, havalimanı vb. sosyal alanlara üzerinizde komando bıçağıyla girmeye çalışmanız tehlike arz ettiği göz önüne alınarak, yasal olarak sorun yaratacaktır. Ancak, yukarıda da belirttiğimiz gibi, kamp ya da spor maksatlı doğadaki amacına uygun kullanımda üzerinizde bulunmasında yasa ve yönetmelikler itibarıyla sorun teşkil etmemektedir.